Smulkaus, vidutinio verslo ir asmeninių tinklapių portalas
   Trumpai apie...
    Naujienos
     Teta Kū-kū JK
     Šaltupys 2012
    Žaviausia JK ponia
   „Siena“
    O prie sienos...
     „Naujieji Vasiukai"
      2011
      2012
      2015
      2016
     Festivalis Seinuose
     Mūsų svečiai
     "Sienai" - 5-eri...
     Jau 100-asis...
      "Siena" Airijoje
     "Siena" Anglijoje
    Premjera
    Archyvas
   „Vitaminas T“
    Praryk vitaminą...
    Festivalis
     Festivalio vaizdeliai
   Ateik ir pamatysi...
   Jei nori šventę švęst...
   Foto albumas
   Kontaktai
   Administracija
  2016


  Šį savaitgalį, Kauno rajono, Voškonių KC laisvalaikio salė buvo sausakimša. Joje vyko ne tik tradicinis, respublikinis, jau VI-asis mėgėjiškų teatrų festivalis „Naujieji Vasiukai“, bet ir šeimininkų teatro „Siena“-10-metis.. Tai gi, po „Sienos‘premjeros, Pavelo Kočetkovo komedijos “Pamoka našlėms“, scenoje stovėjo ir sveikinimus priėmė ne tik šio spektaklio artistai, ne tik teatro režisierė Hana Stanislava Šumilaitė, bet ir visi tie, kurie per 10 metų vaidino šioje scenoje: vieni jų išvyko į užsienį, kiti patys tapo režisieriais ar aktoriais, bet šią dieną visi stengėsi būti kartu.., bei prisiminti tuos per dešimt metų 14 pastatymų, bei šimtus suvaidintų spektaklių ne tik Lietuvoje bet ir Vokietijoje, Le nkijoje, Airijoje, Anglijoje, bei visai neseniai - Gruzijoje...

  Šių metų festivalyje dalyvavo penki teatrai: Rokiškio Bajorų KC teatras „Šnekutis“, Šakių KC Zanavykų teatras, Voškonių l.s. Teatras “Siena“, Anykščių KC teatras bei Kauno, Vilijampolės bendruomenės teatras “MMT“. Labai gaila,kad dėl pagrindinio aktoriaus ligos, neatvyko Vilniaus lenkų teatras “Studija“, bei labai lauktas Gruzijos, Sagaredžo miesto teatras, bet šių teatrų spektaklius voškoniečiai ir kauniečiai galės pamatyti sausio mėnesį... Kauno rajono mero Valerijaus Makūno, festivalio globėjo prizas, bei tradicinė kėdė “su briliantais“, iškeliavo į Rokiškio rajoną - geriausiu festivalio spektakliu pripažintas spektaklis “Pabezdėk pa jazminais“ (Rež. Nijolė Èirūnienė), už geriausią moters vaidmenį apdovanota „Sienos“ aktorė Danguolė Kasparienė, o geriausio vyro vaidmens atlikėju pripažintas Anykščių, “Emigrantų“ spektaklyje vaidinęs Linas Pauliukas.

  Festivalio žiuri: teatrologė, VDU dėst. Deimantė Stonkuvienė, režisierė – pedagogė Vitalija Vyšniauskaitė, Kauno r. Kult. sk. Vyr. specialistė Ona Adomonienė, bei žurnalistas Vituolis Joneliūnas, teigė, kad šiais metais buvo labai nelengva išrinkti geriausiuosius, nes megėjų teatrai buvo labai saviti, kiekvienas įdomus savaip.

  Voškonių laisvalaikio salės uždanga, užsivėrusi sekmadienį, laukia naujų spektaklių, naujų draugų-teatrų, nes ir ne festivalio metu čia vyksta nemažai spektaklių... O atsisveikindami artistai ir aktoriai, suvienyti teatro meilės draugystės, žino-atsisveikina – neilgam, nes Lietuvoje, dėkui Dievui, festivalių netrūksta - vadinasi greitai pasimatysime vėl...Jūs esate šios svetainės lankytojas.