Smulkaus, vidutinio verslo ir asmeninių tinklapių portalas
   Trumpai apie...
    Naujienos
     Teta Kū-kū JK
     Šaltupys 2012
    Žaviausia JK ponia
   „Siena“
    O prie sienos...
     „Naujieji Vasiukai"
      2011
      2012
      2015
      2016
     Festivalis Seinuose
     Mūsų svečiai
     "Sienai" - 5-eri...
     Jau 100-asis...
      "Siena" Airijoje
     "Siena" Anglijoje
    Premjera
    Archyvas
   „Vitaminas T“
    Praryk vitaminą...
    Festivalis
     Festivalio vaizdeliai
   Ateik ir pamatysi...
   Jei nori šventę švęst...
   Foto albumas
   Kontaktai
   Administracija
  Festivalis


VOŠKONIAI TAMPA TEATRINIU KAUNO RAJONO CENTRU

  Kauno rajono Voškonių kaimas pamažu tampa tikru Kauno rajono teatriniu centru. Visai neseniai, kovo mėn. linksmomis eitynėmis ir suaugusių megėjų švente „Naujieji Vasiukai“ (12-os kėdžių stiliumi) šurmuliavo visa bendruomenė, o štai šį savaitgalį (gegužės 22 d.) kultūros centras klegėjo jaunais balsais, - vyko tradicinis, jau trečiasis vaikų teatrų festivalis „Geriausias vitaminas-teatras“. Šį festivalį jau drąsiai galima vadinti tarptautiniu, nes šiais metais dalyvavo ne tik seni draugai iš Seinų (Lenkija) lietuvių gimnazijos „Žiburys“, teatras „Dusaldukas“, bet ir Rygos (Latvija) lietuvių gimnazijos teatras (vad. Atis Zabers), parodęs aukšto meninio lygio spektaklį „Tadas dzive“ (Toks pasaulis) .Beje, šis spektaklis, šių metų apžiūrpje Latvijoje užėmė 3-čiąją vietą.
  Visus susirinkusius pasveikino šio festivalio sumanytojos-Domeikavos k. c direktorė D. Kasparienė ir Voškonių k. c režisierė H. S. Šumilaitė, bei savo programa visus gerai nuteikė Klounas Vytukas (juk šio festivalio simbolis ir yra linksmasis klounas). Visų dalyvių susižavėjimą sukėlė ir Kauno lopšelio - darželio „Pušaitė“ ugdytinių šokis (vad. B. Sakalauskiennė).
  Vienas po kito rodėsi jaunieji artistai. „Voškonių“ teatriuko „Vitaminas T“ jaunesnioji grupė parodė spektaklį - eiliuotą pasaką, skirtą pedagogui ir vaikų teatrų režisieriui, bei dramaturgui A. Venckui, jo plunksnos „Troliai mums ne broliai“. Seinų teatras „Dusaldukas“ (rež. J Macukonienė) šiais metais nudžiugino V. Palčinskaitės spektakliu „Aš vejuosi vasarą“. Neveronių k. c teatras „Vijoklis“ (rež. A. Valickienė) savo teatriniais ieškojimais pradžiugino M.Endre ir Rasos Kuodytės-Kazelienės „Ofelijos šešėlių teatru“, neseniai susikūręs, bet gražia kūrybine paraiška prisistatė Ramučių jaunimo teatras „Mūza“. Jie parodė Dž. M. Singo komediją „Šaunuolis iš vakarų pakrantės (rež. A. Rudavičienė), kaip visada išradingi ir kūrybingi - Garliavos J. Lukšos gimnazijos teatro studija „Kvietimas“ (rež. Z. Butiškytė) parodžiusi improvizaciją liet. l. pasakų temomis “Lukošiukas“ (ši studija, beje, praėjusių metų geriausio spektaklio nominacijos savininkai). Festivalyje nėra atskiros vertinimo komisijos. Spektaklius vertina, anketas pildydami visi teatrai, rinkdami geriausią spektaklį, mergaitės ir vaikino, antraplanius geriausius vaidmenis. Šiais metais, Kauno rajono mero ,festivalio globėjo V. Makūno prizas atiteko festivalio šeimininkams - Voškonių k. c. teatriukui „Vitaminas T“ (vyresniąjai grupei). Jų parodyta J. Erlicko komedija „Kolumbo gimtadienis“ (rež.H. S. Šumilaitė) vienbalsiai buvo išrinkta geriausiu festivalio spektakliu, o aktoriai R,Stundytė ir J. Zdanavičius - geriausiais aktoriais, kaip ir kolektyvinio „raganų vaidmens“ (studija „Kvietimas“),bei Rygos teatro jaunojo aktoriaus atlikusio padavėjo vaidmenį.
  Ilgai dar jaunieji artistai po festivalio dalijosi įspūdžiais, šoko diskotekoje, vaišinosi ir linksminosi...Juk svarbiausia ne dovanos ir prizai - svarbiausia – būti kartu-kas ypač svarbu turbūt svetur gyvenantiems lietuvaičiams. Neprarasti savo šaknų, bendrauti su savo bendraamžiais čia, Lietuvoje. Ir gal būt šis nepretenzingas festivaliukas atlieka didžiulį darbą, kurio taip dažnai neatlieka gremėzdiškos ir turtingos organizacijos.... O organizatoriai šypsosi“ čia dar ne riba – atvykstančiųjų geografija tikrai plėsis...“
Jūs esate šios svetainės lankytojas.